Miriam Skag

Position

Associate Professor

Belonging

Faculty of Law

Publications
Lecture
Academic lecture
Academic article
Interview
Doctoral dissertation

See a complete overview of publications in Cristin.

Kompetanse/CV

Utdanning:

  • 2011 Doktorgrad (Ph.d.) ved UiB på avhandlingstemaet "Starttidspunkt for foreldelsesfrister"
  • 2002 Cand. jur. ved UiB

Tilsettingsforhold:

  • Førsteamanuensis, Det juridiske fakultet, UiB, januar 2014 til dags dato
  • Advokat, Kommuneadvokaten i Bergen, august 2019 til oktober 2021
  • Konstituert tingrettsdommer, Bergen tingrett, februar til juni 2019
  • Konstituert tingrettsdommer, Bergen tingrett, april til juli 2017
  • Konstituert lagdommer, Gulating lagmannsrett, august- desember 2013
  • Konstituert lagdommer, Gulating lagmannsrett, januar- juni 2013
  • Fast advokat i Advokatfirmaet Thommessen, mai 2011- desember 2012
  • Stipendiat ved Det juridiske fakultet, UiB, februar 2007- mai 2011
  • Sekretær for Taktslovutvalget, mai 2007- januar 2009
  • Universitetslektor, Det juridiske fakultet, UiB, november 2006- januar 2007
  • Forsker ved Det juridiske fakultet, UiB, august-oktober 2006
  • Dommerfullmektig, Nordhordland tingrett, juni 2005- august 2006
  • Dommerfullmektig, Sandnes tingrett, mai 2004- juni 2005
  • Universitetslektor, Det juridiske fakultet, UiB, juni 2002- mai 2004

Verv:

  • Nestleder i Forbrukerklageutvalget, 2022-2023

Annet:

  • Foredrag
  • Voldgiftsoppdrag
  • Advokatbevilling